Menu

Windykacje

O windykacji i egzekucji komorniczej.

EPU a brak daty na dokumencie

zapanek

Moje pytanie do klienta:

Jedno pytanie – czy pamiętają Państwo dokładną datę udzielenia mu pożyczki? W lutym, ale którego dnia?

Odpowiedź:

MILO MI POWITAC PANA.

PAMIETAMY TYLKO ZE TO BYLO NA POCZATKU LUTEGO. PONIEWAZ ON CHCIAL WZIAC POZYCZKE I MU POTRZEBE BYLY PIENIAZKI BY PIERW WPLACIC DO BANKU BY MU BANK MOGL JEJ UDZIELIC.

TAK NAS POINFORMOWAL.

A Z NOWYM ROKIEM ZYCZYMY DUZO ZDROWIA I SUKCESOW W PRACY.

Do diabła z Nowym Rokiem, ja muszę wnieść pozew do e-sądu i mamy problem, bo na oświadczeniu dłużnika (potwierdzeniu otrzymania pożyczki) brak jest daty. A podając dowody w EPU trzeba też wpisać datę wystawienia dokumentu – jak nic nie wpiszesz, to system nie puści Cię dalej – nie przejdziesz do dalszego etapu pisania pozwu. No i co?

Udało mi się może za dziesiątym razem dodzwonić do e-Sądu w Lublinie. Mówię, jaki problem, a pani na to, że nic na to nie poradzi, trzeba wpisać datę i że powinienem wiedzieć, kiedy dokument został wystawiony…. Mówię, że nie pamiętam dokładnie którego dnia a pani dyplomatycznie, że no cóż, data musi zostać wpisana.

No i co mam zrobić? Mógłbym skłamać i podać konkretną datę np. 02 lutego, ale ku…wa nie dla zasady nie będę kłamać. Owszem, wpiszę, np. 02 lutego ale w opisie nadmienię, że zbywca wierzytelności nie pamięta dokładnej daty a jakąś musiałem wpisać. I tak odsetek żądam dopiero od nazajutrz po terminie zwrotu pożyczki podanym w oświadczeniu dłużnika. Jeśli mi z tego powodu przeniosła tę sprawę do postępowania zwykłego, to będę zły.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • jeszczepolskaniezginela12

    Odzyskiwanie należności to często długa i mozolna praca. Dłużnicy wymyślają setki powodów, dla których nie spłacili długu. Zdarza się też, że po prostu o tym zapomnieli i regulują płatność chwilę po przypomnieniu. Tak się dzieje np. w przypadku niezapłacenia rachunku telefonicznego. Nasza kancelaria potrafi sobie poradzić zarówno z przypadkami błahymi, jak i ekstremalnymi, wymagającymi podjęcia szczególnych środków.

    Skuteczność słowo klucz. Kroków do jej uzyskania jest mnóstwo. Jak odzyskać należność? Przede wszystkim należy zacząć od właściwego ułożenia całego procesu obsługi powierzonej sprawy, bo jak wiadomo każda sprawa jest inna i należy ją rozkładać na czynniki pierwsze. Robi my to we współpracy ze zleceniodawcą. W początkowej fazie windykacji bardzo ważna jest również prawidłowa segmentacja dłużników i ocena ich zdolności płatniczych. Dłużnik dłużnikowi nierówny - jedni mogą być w stanie spłacić należność od razu, a na innych trzeba będzie poczekać dłużej lub nawet zachęcić do zapłaty. Gdy te kwestie zostaną ustalone, przychodzi czas na gwóźdź programu. Przy odzyskiwaniu należności wykorzystujemy metodę skip tracingu, ale także działamy poprzez call center i wysyłkę wezwań do zapłaty. Upominamy się stanowczo o należności naszych klientów, ale przy tym zachowujemy wszystkie standardy etyczne.

    Znakomitym wsparciem wyżej wymienionych czynności jest windykacja terenowa. To kolejny etap obsługi w sprawach, w których kontakt z dłużnikiem jest utrudniony lub w takich, gdzie dłużnik nie wywiązuje się z zawartych ustaleń. Posiadamy rozbudowany departament windykacji terenowej, co pozwala na osiąganie wysokich wyników poprzez sprawne i szybkie docieranie do dłużników. I choć nasze biuro windykacyjne mieści się w Warszawie, to obsługujemy należności z całej Polski. Ponadto, z racji posiadania zezwolenia na wykonywanie czynności detektywistycznych, wspieramy się nimi w procesie windykacji.

    Nasza kancelaria prawna jest w stanie w krótkim czasie obsługiwać duże ilości spraw na etapie postępowania sądowo-egzekucyjnego. Dzięki nowoczesnym narzędziom informatycznym możemy sprawnie zarządzać całym procesem obsługi prawnej na wszystkich etapach postępowania bez angażowania zleceniodawcy. Minimalizujemy koszty prowadzenia windykacji przy wysokiej skuteczności. Naszym celem jest to, aby klient był zaangażowany w proces w minimalnym stopniu.

© Windykacje
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci