Menu

Windykacje

O windykacji i egzekucji komorniczej.

EPU a brak daty na dokumencie

zapanek

Moje pytanie do klienta:

Jedno pytanie – czy pamiętają Państwo dokładną datę udzielenia mu pożyczki? W lutym, ale którego dnia?

Odpowiedź:

MILO MI POWITAC PANA.

PAMIETAMY TYLKO ZE TO BYLO NA POCZATKU LUTEGO. PONIEWAZ ON CHCIAL WZIAC POZYCZKE I MU POTRZEBE BYLY PIENIAZKI BY PIERW WPLACIC DO BANKU BY MU BANK MOGL JEJ UDZIELIC.

TAK NAS POINFORMOWAL.

A Z NOWYM ROKIEM ZYCZYMY DUZO ZDROWIA I SUKCESOW W PRACY.

Do diabła z Nowym Rokiem, ja muszę wnieść pozew do e-sądu i mamy problem, bo na oświadczeniu dłużnika (potwierdzeniu otrzymania pożyczki) brak jest daty. A podając dowody w EPU trzeba też wpisać datę wystawienia dokumentu – jak nic nie wpiszesz, to system nie puści Cię dalej – nie przejdziesz do dalszego etapu pisania pozwu. No i co?

Udało mi się może za dziesiątym razem dodzwonić do e-Sądu w Lublinie. Mówię, jaki problem, a pani na to, że nic na to nie poradzi, trzeba wpisać datę i że powinienem wiedzieć, kiedy dokument został wystawiony…. Mówię, że nie pamiętam dokładnie którego dnia a pani dyplomatycznie, że no cóż, data musi zostać wpisana.

No i co mam zrobić? Mógłbym skłamać i podać konkretną datę np. 02 lutego, ale ku…wa nie dla zasady nie będę kłamać. Owszem, wpiszę, np. 02 lutego ale w opisie nadmienię, że zbywca wierzytelności nie pamięta dokładnej daty a jakąś musiałem wpisać. I tak odsetek żądam dopiero od nazajutrz po terminie zwrotu pożyczki podanym w oświadczeniu dłużnika. Jeśli mi z tego powodu przeniosła tę sprawę do postępowania zwykłego, to będę zły.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • jeszczepolskaniezginela12

  Odzyskiwanie należności to często długa i mozolna praca. Dłużnicy wymyślają setki powodów, dla których nie spłacili długu. Zdarza się też, że po prostu o tym zapomnieli i regulują płatność chwilę po przypomnieniu. Tak się dzieje np. w przypadku niezapłacenia rachunku telefonicznego. Nasza kancelaria potrafi sobie poradzić zarówno z przypadkami błahymi, jak i ekstremalnymi, wymagającymi podjęcia szczególnych środków.

  Skuteczność słowo klucz. Kroków do jej uzyskania jest mnóstwo. Jak odzyskać należność? Przede wszystkim należy zacząć od właściwego ułożenia całego procesu obsługi powierzonej sprawy, bo jak wiadomo każda sprawa jest inna i należy ją rozkładać na czynniki pierwsze. Robi my to we współpracy ze zleceniodawcą. W początkowej fazie windykacji bardzo ważna jest również prawidłowa segmentacja dłużników i ocena ich zdolności płatniczych. Dłużnik dłużnikowi nierówny - jedni mogą być w stanie spłacić należność od razu, a na innych trzeba będzie poczekać dłużej lub nawet zachęcić do zapłaty. Gdy te kwestie zostaną ustalone, przychodzi czas na gwóźdź programu. Przy odzyskiwaniu należności wykorzystujemy metodę skip tracingu, ale także działamy poprzez call center i wysyłkę wezwań do zapłaty. Upominamy się stanowczo o należności naszych klientów, ale przy tym zachowujemy wszystkie standardy etyczne.

  Znakomitym wsparciem wyżej wymienionych czynności jest windykacja terenowa. To kolejny etap obsługi w sprawach, w których kontakt z dłużnikiem jest utrudniony lub w takich, gdzie dłużnik nie wywiązuje się z zawartych ustaleń. Posiadamy rozbudowany departament windykacji terenowej, co pozwala na osiąganie wysokich wyników poprzez sprawne i szybkie docieranie do dłużników. I choć nasze biuro windykacyjne mieści się w Warszawie, to obsługujemy należności z całej Polski. Ponadto, z racji posiadania zezwolenia na wykonywanie czynności detektywistycznych, wspieramy się nimi w procesie windykacji.

  Nasza kancelaria prawna jest w stanie w krótkim czasie obsługiwać duże ilości spraw na etapie postępowania sądowo-egzekucyjnego. Dzięki nowoczesnym narzędziom informatycznym możemy sprawnie zarządzać całym procesem obsługi prawnej na wszystkich etapach postępowania bez angażowania zleceniodawcy. Minimalizujemy koszty prowadzenia windykacji przy wysokiej skuteczności. Naszym celem jest to, aby klient był zaangażowany w proces w minimalnym stopniu.

 • jeszczepolskaniezginela12

  Zdarzają się przypadki, kiedy windykator nie jest w stanie dotrzeć do faktów, które mogą być kluczowe dla danej sprawy. Wówczas należy skorzystać z pomocy detektywa.

  Szerokie możliwości dochodzenia faktów

  Postać detektywa w kontekście windykacji terenowej jest nierzadko decydująca. Dlaczego? Ano dlatego, że detektyw ma potężne możliwości ustalania wszelakich danych, np. w kwestiach poszukiwania majątku czy powiązań osób i mienia. Każde działanie podejmuje przy wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych. KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j. dysponuje autorską aplikacją, pozwalająca na szybkie i sprawne zarządzanie zleceniami naszych klientów. Pamiętajmy, że narzędzia komputerowe w połączeniu z dużym doświadczeniem sprawiają, że dobry detektyw jest w stanie ustalić wszystko i nic się przed nim nie ukryje.

  Działanie w terenie clou pracy detektywa

  Co jest czynnikiem szczególnie podnoszącym rangę pracy detektywa? Działanie w terenie. Nasi detektywi obsługują sprawy w całym kraju. Dokonujemy obserwacji osób, ale nie tylko. Zajmujemy się także m.in. monitoringiem ruchomości z leasingu - poszukiwaniem pojazdów oraz maszyn dla klientów. Należy zaznaczyć, że obserwacja i wywiad to gwarancja skutecznego dotarcia do dłużnika.

  Inne sposoby ustalania prawdy

  Choć spektrum możliwości detektywa jest dosyć szerokie, to czasami pewne czynności, które trzeba podjąć dla powodzenia, mogą wykraczać poza jego kompetencje. Wtedy można podjąć współpracę z policją i wspólnymi siłami ustalić to, co konieczne. Poza tym często korzystamy z pomocy komorników, a także rozmaitych instytucji państwowych. Mówiąc krótko: wykorzystujemy wszystkie dostępne możliwości dochodzenia faktów, oczywiście w granicach chronionych prawem.

  Nasza oferta

  Licencjonowani detektywi KPD Wiejak i Wspólnicy to struktura terenowa na obszarze całej Polski. Zrealizujemy każdą powierzoną nam sprawę. Poufność, etyka, działanie zgodne z prawem te zasady przyświecają naszej działalności od lat. Zapraszamy do współpracy.

© Windykacje
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci